SIKÇA SORULAN SORULAR

Andıç bakım Merkezi  diğer huzur evlerinden farkı nedir?

Andıc bakım evinin kişinin bağımsızlığını koruduğu ve yaşlanmayla birlikte kaybettiği günlük yaşama ait becerilerinin geri kazandırıldığı, kendi gibi sorunları olan insanlarla birlikte olmak, ailesiyle bağlarını koparmadan, bu şekilde kendini değerli ve güvenli hissettiği, yaşam ortamını arzusuna göre kendi eşyalarıyla kişiselleştirdiği bir ev ortamı yaratır.

Yaşam Evlerine Kimler Müracaat Edebilir?

55 yaşını doldurmuş, bundan sonraki yaşamını bizimle geçirmek isteyen, Yaşlanmayla gelen tüm kayıpların geri kazanılmasını arzu eden, günü birlik aktivitelere katılarak yeni arkadaşlıklar kurmak isteyen herkes davetlidir.
Arzuya göre kısa süreli deneme amacıyla da hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Andıç bakım Merkezi  24 Saat Sağlık Hizmeti alabilir miyim?

Çalışma saatleri içerisinde poliklinik hizmetleri, 7/24 saat bakım ve hemşirelik hizmeti vermekteyiz.

Hangi illerde yaşam evleriniz var?

Elazığ-Kovancılar

Odamı istediğim gibi döşeyebilir miyim?
Tesisimizde her oda ayrı dekore edilmiştir, sakinlere de evden kendi eşyalarını getirme olanağı verilmiştir. İstenildiği taktirde odanın tamamı sakin tarafından döşenebilir.

Kişiye özel bakım ne anlama gelir?

Sakinin fiziksel-zihinsel-psikolojik-beslenme-sosyal tüm gereksinimlerinin belirlenip bu gereksinimleri karşılayacak sadece ona ait bakım planlaması anlamına gelir.

Andıç Bakım Evinde  günü birlik faydalanabilir miyim?

Tabiki. Evinde yaşamakta olan ancak sosyalleşme, Bakım evimizin tüm hizmetlerinden gündüz faydalanma ihtiyacı içinde olan kişiler yada günübirlik ihtiyaçlarını yerine getirmek amacı ile yakınlarını güvenli bir hizmet birimine teslim etmek isteyen aileler faydalanabilir.images

Benim tansiyon ve şeker hastalığım var, yemekleriniz benim diyetime uygun mu?

Kesinlikle. Zaten kişiye özel çözümlerin önemli bir bölümünü diyetetik hizmetler kapsamakta. Bakım evlerimizde genel diyetetik beslenme, yüksek tansiyon diyeti, şeker diyeti, kalp diyeti ve yumuşak gıda beslenmesi yapılmaktadır.